У току су радови на реконструкцији пута Лесковац – Бојник од излаза из Бојника до раскрснице код „Три шешира“ у Лесковцу. Ради се на неколико деоница и на свакој деоници су радови у различитим фазама. Док је негде тек скинут слој старог асфалта, на другом месту се уређују банкине, ради на пропустима за одвод атмосферских падавина, асфалтира или постављају ивичњаци. На неким деловима пута саобраћај се одвија наизменично а на улазу у Лесковац уређена је обилазница.
На овом путу је велика фреквенција саобраћаја па подсећамо возаче да је на целом путу од Лесковца до Бојника потребна додатна пажња и опрезност због великих грађевинских машина и великог броја радника-путара на самом коловозу. Постављена је вертикална сигнализација која упозорава возаче а тамо где се саобраћај одвија једном коловознопм траком регулисан је семафором. Сигнализација упозорава и на оштећење пута изазвано клизиштем на Ђинђушком брду.
О важности регионалних и републичких путева за развој овог дела Србије разговарали смо са мр Гораном Јовићем, Директором Регионалне привредне коморе Јабланичког и Пчињског округа. Са пар речи је илустровао утицај путне инфраструктуре на привредни развој региона. “ Ако немате добар пут немате развој ни туризма ни останак људи, то је нешто основно да можете да дођете до одређене дестинације“ и нагласио да се никада није толико радило на путној инфраструктури као што то држава сада ради. Са инфраструктуром иде све осталао, све се надовезује.и надограђује. Сада са овако развијеном мрежом путева можете се за сат, сат и по наћи на свим дестинацијама у Србији. Ту је и пруга ка Мађарској али и Северној Македонији а то су све са гасоводом кључни аргументи за развој привреде. Инвеститор прво пита где се налази, где је аеродром, где је пут, да ли има гасовода, да ли је поуздано и квалитетно снабдевање електричном енергијим као и да ли има довољно радне снаге.
Тамо где имају посао и добре услове за живот људи остају не мигрирају ни у друге градове ни у друге земље па добри путеви доприносе и смањењу миграције у веће центре.
Радове изводи предузеће „Србија аутопут“ Д.О.О.са подизвођачима а реконструкција пута Лесковац – Бојник представља наставак уређења улазних и излазних путева из Лесковца.
На територији Лесковца у претходном периоду уређени су путеви: Лесковац-Лебане 176,6 милиона динара, Лесковац-Власотинце 283,3 милиона динара, Лесковац-Вучје 400 милиона динара, пут Лесковац-Брестовац са 115 милиона динара, пут Лесковац-Богојевце са 56,5 милиона динара и пут који се сада ради Лесковац – Бојник..
Радове је, због важности саобраћајнице, обишао Председник Привременог органа града Лесковца др сци. мед. Горан Цветановић и том приликом рекао:
„Налазимо се на релацији Лесковац – Бојник. Као и сва обећања до сада, председник Александар Вучић је испунио и ово, да ћемо последњу релацију која спаја центар Јабланичког округа Лесковац са осталим општинама, репарирати, проширити коловоз, направити бициклистичке стазе и направити улицу, односно релацију која је безбедна за саобраћај и подиже квалитет живота. Радови се тренутно интензивно изводе на три деонице, село Ђинђуша, код Три шешира и на локацији између Стопанја и Лесковца. Ова инвестиција вредна је око 183 милиона динара, око 1600 метара када кренете од Три шешира до пумпе и биће изграђена кружна раскрсница код Три шешира. Овим радовима ћемо и ову последњу деоницу, улазак, односно излазак из града решити. Захваљујем ангажовању државном секретару Стевановићу који нам је помогао.“
Радове је обишао и Државни секретар Драган Стевановић а Новица Николић директор ЈП Урбанизам и изградња је том приликом казао: „Извођач радова Трејс Србија извршиће изградњу кружне раскрснице код Три шешира, биће комплетно реконструисана и улица Раде Жунић, имаћемо изградњу канализације, пошто је водоводна мрежа реконструисана. Биће проширен коловоз са 6 на 7 метара и имаћемо обостране пешачке и бициклистичке површине. Радови су и на деоници од Лесковца до центра Горњег Стопања, циљ је изградња јужног тротоара, чиме ће се повећати безбедност пешака.“
“ Пројекат “ ЈУГ НА МАПИ СРБИЈЕ “ , је суфинансиран из Буџета Републике Србије – Министарства информисања и телекомуникација, а реализује га Радан Пуста Река портал. Ставови изнети у подржаном медијском пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио средства.“