Победа Пусте Реке

Овог викенда, у Бојнику, одиграна је фудбалска утакмица другог кола Зоне „ЈУГ“, између Ф.К.“Пуста Река“, као домаћина и Ф.К.“Врањска Бања“. Утакмица се играла на стадиону Ф.К.“Пуста Река“, чије су просторије, скоро реновиране, а терен  одлично уређен, што су приметили и играчи гостујуће екипе.Утакмица је одиграна без присуства публике на трибинама, због пандемије Корона вируса, што није спречило верне навијаче „Пусте Реке“ да, са оближњег узвишења, прате игру и бодре своје играче, наравно држећи прописану физичку дистанцу.

Победила је домаћа екипа Ф.К.“Пуста Река“, резултатом 1:0. Победоносни го је дао Душан Арсић, из слободног ударца, у 82-гом минуту игре.

Утакмица је играна по врло спарном и тешком времену, што је негативно утицало на игру играча оба тима, тако да је утакмица, повремено, деловала монотоно. Ипак домаћи играчи су, од почетка, вршили притисак и стварали више шанси, тако да се играло, углавном , на противничкој половини терена, што потврђује и број прекршаја и картона. Играчи Ф.К.“Врањска Бања“ су добили 5 жутих и један црвени картон, док су домаћим играчима показана 2 жута картона. Играч Ф.К.“Врањска Бања“, Михајловић Стефан, у 80 -том минуту, добио је црвени картон и напустио игру. То је додатно ослабило, иначе слабију екипу Врањске Бање, што су Бојничани искористили и голом Душана Арсића, из слободног ударца, у 82-гом минуту игре, повели са 1:0, што је и коначни резултат утакмице, која је одиграна у фер и спортској атмосфери.

Из екипе Ф.К.“Пуста Река“, жуте картоне су добили Јовановић Немања, у 90-том минуту и Станишић Данијел у 60-том минуту игре, док је гостујућа екипа сакупила 5 жутих и 1 црвени.

Екипа Ф.К.“Пуста Река“ је, сада, на 11-том месту на табели са 3 бода.  Исти број бодова имају екипе од 6-11-тог места, док прве 4 екипе  на табели, тренутно, имају по  6 бодова, што обећава неизвестан и интересантан наставак такмичења. У следећем колу екипа Ф.К.“Пуста Река“ састаје се са екипом О.Ф.К.“Косаница“ из Куршумлије.