
На само пар километара од Бојника налази се село Придворица а надомак задњих сеоских кућа црква посвећена Св. Архангелу Гаврилу. Ту је и седиште парохије а парох је Протојереј Данило Николић. Црква је прелепа, једна од најлепших верских, сакралних, грађевина на подручју целе Пусте Реке а са својих пет купола подсећа на Грачаницу. Овај прелепи свети храм је уписан као Споменик културе Републике Србије а ускоро ће га красити и нови Конак чија је изградња почела крајем 2024-те године.
О историји овог прелепог храма говорио нам је Дејан Стојановић, Заменик Председника општине Бојник, становник Придворице и парохијан цркве Св. Архангела Гаврила.
Црква је изграђена на засенченој падини, југоисточно од села, надомак задњих сеоских кућа 1895. године, на темељима још старије средњевековне цркве. Освештана је неколико година касније, 26. септембра 1899. године од тадашњег епископа Нишког Господина Никанора, а за владе краља Александра I Обреновића. Запис са овим подацима налази се на мермерној плочи изнад улазних црквених врата. Малу, стару, средњевековну, полупорушену цркву, на овој локацији, забележио је у својим путописима још чувени трговац Мита Ракић. Ова, новија, црква је грађена скоро целу деценију, од 1890. до 1899. од прилога локалних верника и уз подршку краља Александра I Обреновића, са својих пет купола подсећа на Грачаницу. Крај цркве је у периоду од 1927. до 1929. године, у време владавине Александра Карађорђевића I и епископовања Доситеја Нишког, подигнут и звоник у истом Српско-Византијском стилу. Две године касније, 1931. године крај цркве и звоника изграђен је и конак, на иницијативу пароха и народног посланика Васе Поповића.
Парохијани су увек били широке руке и давали добровољне прилоге за овај храм а средства су стизала и од општине Бојник кроз пројекте намењене верским заједницама. За изградљу конака, која је у току, парохијани су давали добровољни прилог, средства је дала и општина Бојник али је све својим доброчинством изненадио господин Петровић, пореклом из Косанчића, власник новоотвореног предузећа „Воћар“ у Агроиндустријској зони. За изградњу конака донирао је 1.000.000 динара без великих речи, без најаве, тихо и без помпе.
У неколико последњих година урађено је много на уређењу црквене порте. Црква је осветљена рефлекторима а крај ње су два нова летњиковца. Црквену порту окружује дрворед, посађени су платани, панчићеве оморике, сребрне смрче, гинко, зимзелене магнолије, дренови и кестени.
Парохијани су кроз шуму изнад саме цркве обележили стазу здрвља која је добила назив Ускршња стаза. Стаза води кроз шуму и има неколико лепо уређених места за одмор а са једног се пружа прелеп поглед на Придворицу и поља ка Лапотинцу.
У историју овог храмна биће уписано и то да је 2022. године, на Горешњак, храмосвку славу, литургију служио тада Епископ Нишки Владика Арсеније.
Крај цркве, у црквеној порти мештани се традиционално окупљају да пред црквом упале бадњак, да прославе сеоску славу али овај прелепо уређен простор је и циљна дестинација манифестација „Видовданска вожња бицикала“ и „Здрав дан“ када се црквеном портом чују весели дечји гласови и смех.
На овом месту се народ традиционално окупља за Горешњак. Сабор крај цркве у Придворици је једна од најлепших успомена из младости најстаријих становника Пусторечког и Јабланичког краја. Некада се ту окупљало, дружило, трговало, упознавало, заљубљивало… Сабор на Горешњак је био и остао део традиције и живота људи овог краја. Некада су народ забаљали бројни Бојнички, трубачки оркестри. Ту је радо свирао и незаборавни Фејат са својим оркестром. Играло је и по неколико кола. Коловође су се такмичили ко ће боље заиграти и освојити најлепшу девојку.
Сада коло заигра К.У.Д.“Белац“ а на бини засвира неки од чувених Бојничких трубачких оркестара. Обавезно наступи нека звезда народне музике а сваке године је све више посетилаца. Шетајући црквеном портом срећемо породице са малом децом, млади родитељи или деке и беке доведу малишане на рингишпил, аутиће, сладолед, шећерну вуну, да на некој од бројних тезги купе играчку или неку другу ситницу за успомену… Они само мало старији дођу са друштвом а одрасли су ту да се друже, да сретну рођаке и пријатеље, или да само уживају у атмосфери и чаши хладног пића у врелој летњој вечери.
Горешњак је поново у календару многих Пусторечана па планирају боравак у селу баш у то време а црква Св.Архангела Гаврила има своје место и у срцима млађих генерација и наставља да буде битан културни и друштвени догађај за све Пусторечане и једна од манифестација Бојничког лета која сваке године окупи све више људи.