
На Београдском сајму завршени су 46. Међународни сајам туризма и 20. Међународни сајам хотелско-угоститељске опреме Хореца-опрема, најзначајније туристичко-угоститељске манифестације у земљи и региону.
На Сајму је одржана презентација Нематеријално културно наслеђе у туристичкој понуди Србије. Организатор је била Агенције за консалтинг и менаџмент Саветник у туризму из Београда и продукција Агро југ медиа из Ниша са специјализованом емисијом о руралном туризму Наша села. Учесници презентације су били др Бранко Красојевић – директор агенције Саветник у туризму, др Горан Милосављевић – директор Туристичке организације града Ниша, Сања Стојиљковић – помоћница директорке Туристичке организцације општине Власотинце, Душан Васковић – директор Туристичке организације општине Мерошина, Милена Јанковић – директорка Туристичке организације општине Ражањ и Ивица Аранђеловић – директор Туристичке организације општине Бојник.
Презентација је била изузетно посећена а присутнима се обратио и Драган Зечевић, координатор сајма туризма у Београду.
Излагање Ивице Аранђеловића, Директора Туристичке организације Бојника је било изузетно запажено. Као нематеријално културно наслеже представљено је умеће свирања трубе, по чему је Бојник светски познат, и умеће израде црепуље чију вредност гурмани изузетно цене због специфичног укуса хране која се у њој припрема. Посебно место у излагању су имале приче и легенде са Радан планине чији је незаобилазни јунак Иван Косанчић зван Змај са Радана али и друге приче о традицији мештана, о окупљању на Петровој Гори која је вулканског порекла а на њој постоји такозвана Камена шума где су стабла стара и више од 500 година а мештани не секу због легенаде о тој шуми. Постоји и прича да је Радан планина успавани змај на шта подсећа кад јој се прилази са истока из правца Бојника.Много је прича и легенди о Римским утврђењима. Царичин град је само 10км удаљен од врха Петрове горе на коме се налази црква посвећена Св. Петру и Павлу. Још је много легенди и прича у народу везаних за историју и ратове од римског доба па надаље.
Нематеријално културно наслеђе је велико богатство Бојника, као и велики број цркава и црквишта. Многе су изграђене на темељима цркава из времена Цара Јустинијана и Царичиног града а крај њих се и сада мештани окупљају о сеоским славама.
На Сајму Бојник је био део „Јужне пруге“ са Власотинцем и Медвеђом а ове године слоган сајма је био „Једна карта, безброј светова“. Само једна карта Вам и треба да зароните у мистерије и тајне Радан планине, упознате културно наслеђе Бојника и чујете још неку Пусторечку причу.