Киша голова на дербију у Бојнику

У Суботу 26.09. 2020.године, у Бојнику, одигран је фудбалска дерби седмог кола Зоне „ЈУГ“, између Ф.К.“Пуста Река“, као домаћина и Ф.К.“Будућност “ из Орашја. Бојничани су победили резултатом 4:1 и однели сва три бода. Утакмица је одиграна без присуства публике на трибинама, због пандемије Корона вируса, што није спречило верне навијаче „Пусте Реке“ да, са оближњег узвишења, прате игру и бодре своје играче, наравно држећи прописану физичку дистанцу.

Од почетка овог меча, победник се могао наслутити. Играчи „Пусте Реке“ су своју, све бољу, форму показивали од првог минута игре, стално и упорно нападајући на противнички гол. Игра у којој играчи „Пусте Реке“, у налету, стварају више прилика дала је очекивани резултат – 4:1 за домаћу екипу. Ова утакмица је важила за дерби кола. Утакмица између ових екипа је увек била тешка.  Обе екипе се добро познају.  Играчи Ф.К.“Будућност “ су показали добру игру али су били надиграни од стране, мотивисаних и разиграних, Пусторечана.

Стрелци, за екипу домаћина, били су Станковић Александар, у 22 минуту, Видојевић Предраг, у 28 минуту, Петровић Немања, у 53 минуту  и Станишић Данијел, у 74 минуту, док је једини погодак за гостујућу екипу постигао Станковић Марко, у 79 минуту. Играч утакмице је био Станковић Александар.

У поседњим тренутцима утакмице, после једног безаленог старта, повређен је играч „Пусте Реке“, Александар Станковић, кога су кола хитне помоћи пребацила у Лесковачки Клинички центар. Према незваничним сазнањима не ради се о тежој повреди и Станковић је враћен кући на кућно лечење.

Ф.К.“Пуста Река“ тренутно има 13 бодова и налази се на 4.месту на табели. 13 бодова има и екипа Житорађе која је на 3.месту на табели са утакмицом мање.  У следећем колу Бојничане очекује окршај, управо, са екипом Житорађе и велика борба за 3. место на табели.

После завршене утакмице разговарали смо са тренером Ф.К.“Пуста Река“, Дејаном Ценићем, који се захвалио својим играчима на одличној игри и изразио своја очекивања да ће екипа Ф.К.“Пуста Река“ прећи у виши ранг такмичења.