Kiša golova na derbiju u Bojniku

U Subotu 26.09. 2020.godine, u Bojniku, odigran je fudbalska derbi sedmog kola Zone „JUG“, između F.K.“Pusta Reka“, kao domaćina i F.K.“Budućnost “ iz Orašja. Bojničani su pobedili rezultatom 4:1 i odneli sva tri boda. Utakmica je odigrana bez prisustva publike na tribinama, zbog pandemije Korona virusa, što nije sprečilo verne navijače „Puste Reke“ da, sa obližnjeg uzvišenja, prate igru i bodre svoje igrače, naravno držeći propisanu fizičku distancu.

Od početka ovog meča, pobednik se mogao naslutiti. Igrači „Puste Reke“ su svoju, sve bolju, formu pokazivali od prvog minuta igre, stalno i uporno napadajući na protivnički gol. Igra u kojoj igrači „Puste Reke“, u naletu, stvaraju više prilika dala je očekivani rezultat – 4:1 za domaću ekipu. Ova utakmica je važila za derbi kola. Utakmica između ovih ekipa je uvek bila teška.  Obe ekipe se dobro poznaju.  Igrači F.K.“Budućnost “ su pokazali dobru igru ali su bili nadigrani od strane, motivisanih i razigranih, Pustorečana.

Strelci, za ekipu domaćina, bili su Stanković Aleksandar, u 22 minutu, Vidojević Predrag, u 28 minutu, Petrović Nemanja, u 53 minutu  i Stanišić Danijel, u 74 minutu, dok je jedini pogodak za gostujuću ekipu postigao Stanković Marko, u 79 minutu. Igrač utakmice je bio Stanković Aleksandar.

U posednjim trenutcima utakmice, posle jednog bezalenog starta, povređen je igrač „Puste Reke“, Aleksandar Stanković, koga su kola hitne pomoći prebacila u Leskovački Klinički centar. Prema nezvaničnim saznanjima ne radi se o težoj povredi i Stanković je vraćen kući na kućno lečenje.

F.K.“Pusta Reka“ trenutno ima 13 bodova i nalazi se na 4.mestu na tabeli. 13 bodova ima i ekipa Žitorađe koja je na 3.mestu na tabeli sa utakmicom manje.  U sledećem kolu Bojničane očekuje okršaj, upravo, sa ekipom Žitorađe i velika borba za 3. mesto na tabeli.

Posle završene utakmice razgovarali smo sa trenerom F.K.“Pusta Reka“, Dejanom Cenićem, koji se zahvalio svojim igračima na odličnoj igri i izrazio svoja očekivanja da će ekipa F.K.“Pusta Reka“ preći u viši rang takmičenja.