Успешан почетак сезоне

Овог викенда, у Бојнику, одиграна је фудбалска утакмица четвртог кола Зоне „ЈУГ“, између Ф.К.“Пуста Река“, као домаћина и Ф.К.“Јединство “ из Бошњаца. Бојничани победили резултатом 2:0 и однели сва три бода. Утакмица је одиграна без присуства публике на трибинама, због пандемије Корона вируса, што није спречило верне навијаче „Пусте Реке“ да, са оближњег узвишења, прате игру и бодре своје играче, наравно држећи прописану физичку дистанцу.

Од почетка овог меча, победник се могао наслутити. Утакмица се, углавном, играла на половини гостујће екипе. Бојничани су били у налету и нападу, док је екипа Јединства деловала пасивно и углавном се бранила. Игра у којој су играчи „Пусте Реке“  стално и упорно нападали, дала је очекивани резултат. Играчи „Пусте Реке“ су стварали више прилика па је резултат могао бити повољнији за њих. Стрелци су били Петровић Лазар, у 50 минуту и  Станишић Данијел у 62 минуту.  Играли су фер па за домаћине није било картона. Гости су добили 2 жута, Милошевић Никола у 62 мин и Стевановић Александар у 80 минуту игре. На утакмици је била само једна замена и то код домаћина у 46 мин, изашао је Ђенић Милош, а ушао Видојевић Предраг.  Играч утакмице је био млади Петровић Лазар али су се истакли и Ђенић Милан, Станишић Данијел и Станишић Данило. Време је било спарно и тешко за игру па је судија прекинуо игру, судијским тајмаутом, да би се играчи освежили. Коначни резултат утакмице је 2:0 за Ф.К.“Пуста Река“

Ф.К.“Пуста Река“ тренутно има 7 бодова, 2 победе,1 нерешен и 1 пораз. На табели дели 5-7 место са екипама Јабланица и Алакинце, са којим игра у следећем колу.

Ова победа је битна екипи Ф.К.“Пуста Река“, не само због бодова. Ф.К.“Јединство“ из Бошњаца је играо у Српској лиги неколико година, испао је из лиге и од ове сезоне игра у Зони Југ. Ово је за Бојничку екипу 3 утакмица без примљеног гола и тријумф на домаћен терену. Следећа утакмица ће такође бити занимљива и важна. Играју са екипом Алакинце из Сурдулице, који су су ове године пласирали у Зону Југ па су нови и непознати играчима, уз то екипе имају једнак успех у досадашњем делу такмичења.