Убедљива победа кадета

Кадети победили Топличане резултатом 4:1 у Бошњацу. Фудбалски клубови из Бојника и Бошњаца  су због малог броја играча кадетског узраста оформили заједнички тим. Кадети играју под именом Ф.К.“Јединство“ из Бошњаца у 2. Кадетској РИС лиги.

Одиграна је утакмица 9.кола између Ф.К.“Јединство“(Б) и О.Ф.К.“Топличанин“ и завршила се победом домаћих играча са 4:1 . Голове за домаћи клуб су дали: Митић Петар у 28 и 65 минуту, Степановић Марко у 55 мин и Јовановић Младен у 78 минуту. Сада се кадети Ф.К.“Јединство“ налазе на 3. месту на табели са 20 бодова,  6 победа, 2 нерешена и 1 пораз. Испред њих су 1. „Жупа“ , 2. „Морава“ са по 21 бодом а за њима следе 4.“Трајал-Ќнез Лазар“ са 19 бодова, 5.“Лидер МГМ“ са 18 бодова…

Пре неколико месеци остварена је сарадња клубова Ф.К.“Пуста Река“ из Бојника и Ф.К.“Јединство“ из Бошњаца. Резултат те сарадње је мешовит кадетски тим. Ниједан клуб није имао довољан број добрих играча да се сам избори за овај ранг такмичења па су одлучили да направе заједнички тим и на тај начин талентованим кадетима омогуће да искусе такмичење у овом рангу. Искуство такмичења у вишем рангу је веома битaн за њихов даљи развој као фудбалера. Многи из овог састава ће већ следеће године стећи право да заиграју и са старијима па је ово искуство утолико битније. Заједно играју тек 3 месеца али су се већ довољно упознали и функционишу као један тим.