На свечаности поводом 100 дана Владе Републике Србије додељена је награда „Доброчинитељ“. Претходна, 2020. година, година короне и изолације проглашена је годином хуманости и доброчинства. Тим поводом награђено је 20 хуманих људи са целе територије Републике Србије. Један од лауреата награде „Доброчинитељ“ је Милена Станисављевић из Мале Црквице, у општини Бојник.
Милену и њеног супруга Тому смо посетили у њиховом дому уз све мере заштите и дистанце, јер имају више од 70 година и поштују мере заштите и изолације, од почетка пандемије све до данашњег дана. У време забране кретања за старије суграђане ослањали су се на волонтере за све што им је било неопходно јер њихова деца брину за њих али живе далеко и не могу их често посећивати. Волонтери су им постали блиски, ценили су њихов труд и љубазност. Милена је пожелела да, како каже, деци направи колаче па је зачас кућа замирисала на крофне, обланду и кифлице. Колачи нису дуго потрајали у волонтерском Call центру, а Милени су стигле похвале и топле речи за леп гест. Радо су се волонтери одазивали на Миленине позиве, а она је „децу“ увек чекала са неком ђаконијом. Милена је, и сама изолована, бринула о њима, а они о свим старим људима који не могу из куће.


Причу о Милени, волонтерима и колачима испричали смо, у време короне, на нашем порталу, неко је видео и одлучио да буде једна од добитника ове предивне награде „Доброчинитељ“ за хуман гест у време короне.



Дуго нам је Милена говорила о срећи и задовољству, части,сусрету са премијерком Аном Брнабић и министарком Даријом Кисић Тепавчевић, треми и срдачности током свечаности доделе награде, о животу за време изолације и још много тога.

Погледајте снимке са доделе награде „Доброчинитељ“ и наш разговор са Миленом Станисављевић којој ово није први хумани гест у животу, а ни прво признање за хуманост.
РАДАН ПУСТА РЕКА