БОЈНИК УТОРКОМ БОГАТИЈИ ЗА 3-5 ПАСА

Бојник сваког уторка постане богатији за 3-5 паса луталица. Сва насељена места, села и градови, па и Бојник периодично  имају проблем са повећаним бројем паса луталица. Пратећи о чему се пише на друштвеним мрежама али и шетајући центром Бојника схватили смо да тренутно нема паса  луталица  или бар нису бројни. Пре пар недеља било је другачије. Многи воле псе и радо нахране пса луталицу али има и оних који се паса плаше или их једноставно не воле. Паса као и људи има различитих, лепих и ружних, малих и великих, мирољубивих и агресивних….

За хватање паса луталица , ЗОО-хигијену, у Бојнику је задужено Ј.К.П. „Јединство“. Са Борисавом Илићем, директором овог предузећа, разговарали смо и о решавању овог проблема. Популарни Комуналац је опремљен за хватање паса луталица. Псе које ухвате транспортују у Азил за псе у Власотинцу. Овај азил је заједнички за Власотинце и Бојник. Предвиђен је за прихватање 100 паса луталица од тога 25 из Бојника. Током пријема пси прођу третман ветеринара и врло често се испостави да је пас власнички, има чип. Овог пролећа ухваћен је пас за ког се испоставила да је са подручја Медвеђе.

Сваког Уторка, пијачног дана, Бојник постане богатији  за нове псе луталице, до 5 комада, истиче Борисав Илић, директор  Ј.К.П. „Јединство“. У Бојнику су само део проблема пси луталице од родитеља луталица. Пси буду ухваћени и одвежени у азил а после неког времена други пси луталице шетају улицама. Сличне проблеме имају и друга насељена места, од малих села до великих градова.

Подели ово са пријатељима: