БОЈНИК – УСКРШЊЕ ИГРЕ БЕЗ ГРАНИЦА

С.Т.Ш.“БОШКО КРСТИЋ“  је организовала, поводом Ускршњих празника, дружење основних школа из Бојника и околине. Том приликом су основци могли у оквиру „Дана отворених врата“ да обиђу средњу школу и упознају се са смеровима које би у овој школи могли да упишу као и условима за школовање. Средњој школи су у посету дошли ученици завршних разреда основних школа из Житног Потока, Косанчића и Доњег Брестовца. Сваке године се у Бојничку средњу школу уписују деца из ових основних школа.

Овом приликом организована је и хуманитарна акција прикупљања средстава за малог Луку за чије лечење су већ прикупљали новац али су желели  да Луки и његовој породици улепшају Ускршње празнике. За ову акцију су као и увек ученици смера кувар-конобар припремили слане и слатке ђаконије и послужили како пролазнике из Бојника тако и основце који су дошли да обиђу техничку школу.

Трећи и најлепши део представљале су „ИГРЕ БЕЗ ГРАНИЦА“. Организатор је С.Т.Ш.“БОШКО КРСТИЋ“  али су у играма поред средњошколаца учествовали и ђаци из домаће и гостујућих основних школа. На паркету Спортске хале у Бојнику нашло се 13 екипа са по 4 такмичара а током целог такмичења поред навијања чуо се весео смех.

акмичили су се у ходању на рукама, колица, скакању у џаку, ношењу пилатес  лопте, убацивању лоптица у шкаф, икс-окс на паркету, музичким столицама, надвлачењу конопа и у част празника преношењу Ускршњих јаја кашиком уз савладавање препрека. Све игре су биле лаке али су захтевале спретност и брзину па су увесељавале учеснике и публику.

Идеју за ове игре дала је , како рекоше, професорка Милена Бабић а у реализацији су помагали и други професори. Овог пута победници нису добили медаље и пехаре, већ нове пријатеље, будуће школске другове и на крају такмичења слаткише.

Подели ово са пријатељима: