Село моје славу слави

У селу Мијајлица крај темеља старе цркве у сенци огромног храста окупили су се мештани да обележе сеоску славу Св. Пантелејмон и друже се. Добри људи на славу позваше и своје пријатеље. Сретоше се лицем у лице, први пут, после 29 година, другови из школске клупе. Има и оних који су се, по одласку у пензију, вратили на свој кућни праг. Показаше нам песмом колико воле своје родно село и живот у њему.

Подели ово са пријатељима: