Nepobedivi kadeti Bošnjaca i Bojnika

Kadeti F.K.“Jedinstvo“  pobedili Aleksinčane rezultatom 3:0 u Bošnjacu. Odigrana je utakmica 13.kola između F.K.“Jedinstvo“(B) i F.K.“Napredak 1929″ iz  Aleksinca i završila se pobedom domaćih igrača sa 3:0 . Golove za domaći tim su dali Marko Stepanović, 1 pogodak i Đorđe Stojilković, 2 gola.

Ekipa iz Bošnjaca i Bojnika se pokazala uspešnom, sva tri gola su postignuta u prvom poluvremenu kada se, izuzetno borbeno, igralo i napadalo. U prvom poluvremenu igrač Aleksinčana je dobio  crveni karton. U drugom poluvremenu, bez obzira na igrača više,  jedva da su prelazili polovinu terena, kao da su već završili utakmicu, kaže trener Igor Mitić. Sreća ih je pratila pa su uspeli da sačuvaju rezultat iz prvog poluvremena. Po rečima trenera, zimsku pauzu će iskoristiti da ojačaju ekipu i da u njoj bude zdrave konkurencije među igračima.

Ova pobeda mnogo znači, naročito posle pobede u Negotinu, gde su svi igrači izgarali na terenu i zaslužili  sve pohvale, po rečima trenera Bobana Nikolića. Do kraja polusezone ostalo su još dva kola. U sledećem kolu dočekuju, u Bojniku, ekipu iz Bora, a polusezonu završavaju utakmicom u Hanu.

Trenutno na tabeli dele 3,4 i 5 mesto sa ekipama Trajal-Knez Lazar i Župa. Ekipe sa kojima se sreću u naredna dva kola su niže rangirane na tabeli ali lopta  je okrugla i fudbal treba igrati od prvog do zadnjeg minuta. Ukoliko pobede u sledećoj utakmici protiv Borana osiguraće mesto u vrhu tabele, a koje zavisiće i od rezultata drugih ekipa.

Fudbalski klubovi iz Bojnika i Bošnjaca  su, zbog malog broja igrača kadetskog uzrasta, oformili zajednički tim. Kadeti igraju pod imenom F.K.“Jedinstvo“ iz Bošnjaca u 2. Kadetskoj RIS ligi.