Nagrada „Dobročinitelj“ stigla u Bojnik

Na svečanosti povodom 100 dana Vlade Republike Srbije dodeljena je nagrada „Dobročinitelj“.  Prethodna, 2020. godina, godina korone i izolacije proglašena je godinom humanosti i dobročinstva. Tim povodom nagrađeno je 20 humanih ljudi sa cele teritorije Republike Srbije. Jedan od laureata nagrade „Dobročinitelj“ je  Milena Stanisavljević iz Male Crkvice, u opštini Bojnik.

Milenu i njenog supruga Tomu smo posetili u njihovom domu uz sve mere zaštite i distance, jer imaju više od 70 godina i poštuju mere zaštite i izolacije, od početka pandemije sve do današnjeg dana. U vreme zabrane kretanja za starije sugrađane oslanjali su se na volontere za sve što im je bilo neophodno jer njihova deca brinu za njih ali žive daleko i ne mogu ih često posećivati. Volonteri su im postali bliski, cenili su njihov trud i ljubaznost.  Milena je poželela da, kako kaže, deci napravi kolače pa je začas kuća zamirisala na krofne, oblandu i kiflice.  Kolači nisu dugo potrajali u volonterskom Call centru, a Mileni su stigle pohvale i tople reči za lep gest. Rado su se volonteri odazivali na Milenine pozive, a ona je „decu“ uvek čekala sa nekom đakonijom. Milena je, i sama izolovana, brinula o njima, a oni o svim starim ljudima koji ne mogu iz kuće.

Priču o Mileni, volonterima i kolačima ispričali smo, u vreme korone, na našem portalu, neko je video i odlučio da bude jedna od dobitnika ove predivne nagrade „Dobročinitelj“ za human gest u vreme korone.

Dugo nam je Milena govorila o sreći i zadovoljstvu, časti,susretu sa premijerkom Anom Brnabić i ministarkom Darijom Kisić Tepavčević, tremi  i srdačnosti tokom svečanosti dodele nagrade, o životu za vreme izolacije i još mnogo toga.

Pogledajte snimke sa dodele nagrade „Dobročinitelj“ i naš razgovor sa Milenom  Stanisavljević kojoj ovo nije prvi humani gest u životu, a ni prvo priznanje za humanost.

Podeli ovo sa prijateljima: