Humani Bojničani – dobrovoljno davanje krvi

U Bojniku su dobrovoljni davaoci krvi imali prilike da daju krv. Akcija je organizovan u saradnji Zavoda za transfuziju krvi iz Niša i Crvenog krsta iz Bojnika.

Krv se davala u holu Doma kulture. U prvih dva sata krv je dalo 15-tak dobrovoljnih davalaca i prikupljeno je 15 jedinica krvi i toliko ili malo više su organizatori očekivali da prikupe do kraja akcije u 13 časova.

Mnogi zaposleni su pauzu za doručak iskoristili da dođu i daju krv. Odziv je bio dobar. Najveći broj davalaca krv je, do sada, dalo više puta, a rekorder je gospodin Ivković Predrag zvani Dragan.

 

Dr. Milica Aranđelović iz Zavoda za transfuziju krvi iz Niša je izjavila da je zadvoljna rezultatima akcije i da su zalihe krvi stabilne. Zavod za transfuziju krvi iz Niša, u sklopu redovne akcije prikupljanja krvi, dolazi dva puta godišnje u Bojnik, a ovakve akcije su treutno jedina mogućnost dobrovoljnim davaocima da daju krv.

 Krv mogu da daju stanovnici starosti od 18 do 65 godina.Muškarci mogu dati krv 4 puta godišnje sa pauzama od 3 meseca, a žene 3 puta sa pauzama od 4 meseca. Ovog puta krv je dao i Predrag Ivković-Dragan, rekorder u davanju krvi. Krv daje od svoje 19 godine i ovo mu je 77 davanje krvi. Sa žaljenjem konstatuje da više neće moći da daje krv jer ove godine puni 65 godina i poziva svoje sugrađane da krenu njegovim stopama jer, kako kaže, naših pet minuta – život znače.

 Dr. Milica Aranđelović je pozvala sve građane koji su zdravi da daju krv i spasu nekome život.

 

#krv #dobrovoljno #transfuzija #humanost #davaoc #bojnik

#krv #dobrovoljno #transfuzija #humanost #davaoc #Bojnik

Podeli ovo sa prijateljima: