BOJNIK – USKRŠNJE IGRE BEZ GRANICA

S.T.Š.“BOŠKO KRSTIĆ“  je organizovala, povodom Uskršnjih praznika, druženje osnovnih škola iz Bojnika i okoline. Tom prilikom su osnovci mogli u okviru „Dana otvorenih vrata“ da obiđu srednju školu i upoznaju se sa smerovima koje bi u ovoj školi mogli da upišu kao i uslovima za školovanje. Srednjoj školi su u posetu došli učenici završnih razreda osnovnih škola iz Žitnog Potoka, Kosančića i Donjeg Brestovca. Svake godine se u Bojničku srednju školu upisuju deca iz ovih osnovnih škola.

Ovom prilikom organizovana je i humanitarna akcija prikupljanja sredstava za malog Luku za čije lečenje su već prikupljali novac ali su želeli  da Luki i njegovoj porodici ulepšaju Uskršnje praznike. Za ovu akciju su kao i uvek učenici smera kuvar-konobar pripremili slane i slatke đakonije i poslužili kako prolaznike iz Bojnika tako i osnovce koji su došli da obiđu tehničku školu.

Treći i najlepši deo predstavljale su „IGRE BEZ GRANICA“. Organizator je S.T.Š.“BOŠKO KRSTIĆ“  ali su u igrama pored srednjoškolaca učestvovali i đaci iz domaće i gostujućih osnovnih škola. Na parketu Sportske hale u Bojniku našlo se 13 ekipa sa po 4 takmičara a tokom celog takmičenja pored navijanja čuo se veseo smeh.

akmičili su se u hodanju na rukama, kolica, skakanju u džaku, nošenju pilates  lopte, ubacivanju loptica u škaf, iks-oks na parketu, muzičkim stolicama, nadvlačenju konopa i u čast praznika prenošenju Uskršnjih jaja kašikom uz savladavanje prepreka. Sve igre su bile lake ali su zahtevale spretnost i brzinu pa su uveseljavale učesnike i publiku.

Ideju za ove igre dala je , kako rekoše, profesorka Milena Babić a u realizaciji su pomagali i drugi profesori. Ovog puta pobednici nisu dobili medalje i pehare, već nove prijatelje, buduće školske drugove i na kraju takmičenja slatkiše.

Podeli ovo sa prijateljima: